23-24 kwietnia 2016

Bialystok - Plakat MTB - 2016

Pierwsza edycja Pucharu Polski MTB w 2016 roku będzie imprezą dwudniową.

Podczas pierwszego dnia, w sobotę 23 kwietnia rozegrane zostaną sztafety drużynowe par mieszanych. Będzie to pilotażowo przeprowadzona konkurencja, która w 2017 roku zostanie wprowadzona jako konkurencja obserwowana do programu Mistrzostw Polski MTB XCO. Dzięki przeprowadzeniu wyścigów w kategoriach: junior młodszy, osobno junior i osobno orlik (w parze z juniorką młodsza, juniorką i orliczką), będzie możliwe uzyskanie dodatkowych punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego już w 2018 roku. Trasa wyścigu ma być krótka, widowiskowa i wymagająca technicznie, a zawodnicy będą pokonywać rundę dwukrotnie, na przemian, przykładowo najpierw junior, później juniorka, ten sam junior i kończy juniorka.

Drugi dzień, w niedzielę 24 kwietnia to już wyścig Pucharu Polski MTB w olimpijskiej formule cross-country. Organizator przebudowuje trasę na rok 2016, będzie to zmieniona pętla w porównaniu do poprzednich lat. Długość trasy ok. 4 km.

Regulaminy

Regulamin Białystok 2016 PP MTB XCO Rusza Peleton

Regulamin Wyścigu MTB sztafety Białystok 2016

Trasa wyścigu

Trasa zlokalizowana będzie na terenie lasu „Pietrasze” przyległego do osiedla domów jednorodzinnych. Dojazd od ulicy Wysockiego, ulicą Pietrasze do końca nawierzchni asfaltowej, dalej drogą żwirową do szlabanu lasów państwowych, następnie około 100 metrów dojeżdżamy do polany gdzie zlokalizowane będzie biuro zawodów, parking ekip oraz start i meta pucharu. Trasa wyścigu przebiegać będzie po około 500 metrowej skarpie moreny czołowej o średnim nachyleniu 10-15% oraz długości poszczególnych podjazdów od 50 do 150 metrów.

Długość trasy do wyścigu sztafet 2 km, suma przewyższeń 130 metrów.

Długość trasy XC 4 km, suma przewyższeń 320 metrów.

Prace ziemne na trasie wyścigu

Video z objazdu trasy wyścigu

Wyniki

Wyniki dostępne w tym wpisie w formacie PDF

Wyniki są także dostępne w zbiorczej bazie danych na portalu MTBcrossCountry.com