Podsumujmy Puchar Polski w kolarstwie górskim MTB XCO w Głuchołazach – wyścigi elity wygrali Krzysztof Łukasik (JBG2 CryoSpace) oraz Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski). Ponad 300 startujących zawodników i zawodniczek na trasie na Wzgórzu Chrobrego chwaliło zmiany na trasie oraz “oldskulowy” charakter trasy z dwoma długimi podjazdami. To pozwoliło mocno przepalić się po wakacyjnej przerwie od Pucharów i na przedostatniej edycji zapewnić dodatkowe punkty w klasyfikacji generalnej.


W najliczniej obsadzonym wyścigu juniorów młodszych wygrał Jakub Półchłopek (KS LUBOŃ Skomielna Biała), a w juniorkach młodszych niepokonana w tym sezonie Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski).

W juniorach pewną niespodziankę sprawił zwycięzca Maksymilian Wyśniowski (RK Exclusive Doors MTB Team), który o kilka sekund wyprzedził Brajana Świder (Pho3nix Cycling Team). W juniorkach sporo osób zadawało sobie pytanie, dlaczego Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia) nie prowadzi od startu do mety oraz nie “goni” elity, ale widać było że jest to element taktyki i realizacji planu, bo Natalia na ostatniej rundzie odjechała od Kingi Żur i pewnie sięgnęła po zwycięstwo .

W młodzikach wygrał praktycznie niepokonany w tym sezonie Maksymilina Matyasik (Uks Zawojak), który przyjechał na metę z blisko 2-minutową przewagą i nie wyglądał na zmęczonego. W młodziczkach z kolei do samego końca walczyły ze sobą Maria Ambrożkiewicz (Pho3nix Cycling Team) i Karolina Poroś (Mitutoyo AZS Wratislavia) i ostatecznie to Marysia przyjechała na metę jako pierwsza 17 sekund przed Karoliną, która wyraźnie nie była zadowolona z drugiego miejsca.

Ostatni wyścig dnia czyli start licznej grupy blisko 50-ciu żaków i żakiń przyniósł ciekawe rozstrzygnięcia. Po zwycięstwie na poczatku sezonu Rysiu Kurpiewski (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław) nie mógł złapać rytmu i notował gorsze rezultaty, by w Głuchołazach na długich podjazdach pokazać swoją moc i prowadzić od początku do końca pewnie wygrywając w wyścigu. Wśród dziewczyn niepokonana przez cały sezon Natalia Piróg (KS DEICHMANN SKSM MAT SOBÓTKA), która przyjeżdża na metę z blisko 4-minutową przewagą nad drugą zawodniczką Dorotą Pachocką!

W kategorii Pucharowej Masters I zwycięża Mateusz Wielgos, Masters II Remigiusz Ciok, a w Masters Kobiety Marta Garnek.

Dziękujemy organizatorowi zawodów Klub Turystyki Kolarskiej “KTUKOL” Głuchołazy za świetne zawody, wszystkim sponsorom i partnerom za współpracę i widzimy się już za 2 tygodnie 17-18 września na Wielkim Finale Pucharu Polski w kolarstwie górskim w Rybniku!

Pełne wyniki

https://wynikizawodow.eu/zawody/59