W najbliższy weekend 29-30 sierpnia fani prawdziwych górskich tras MTB będą mogli zmierzyć się z trudną i wymagającą rundą wokół stadionu w Boguszowie-Gorcach. Dwudniowa impreza zaczyna się od pierwszych w historii Mistrzostw Polski E-Bike, czyli na rowerach wspomaganych elektrycznie. Swój start zapowiedział już m.in. brązowy medalista Mistrzostw Polski MTB XCO Filip Helta, mieszkaniec Boguszowa-Gorców. Natomiast w niedzielę do rywalizacji podczas Górali na Start przystąpią w ramach #2 edycji Pucharu Polski MTB XCO zawodnicy licencjonowani a także amatorzy i dzieci, dla których przewidziano osobny wyścig. Po raz pierwszy zawody w swojej wieloletniej historii mają rangę międzynarodową UCI C3, dzięki czemu na starcie pojawią się zawodnicy m.in. z Belgii, Niemiec czy Czech.

„Nie spodziewaliśmy się, że dzięki kategorii UCI C3, na liście zgłoszeń będziemy mieli zawodników i zawodniczki z Belgii, Niemiec czy Czech” – mówi dyrektor wyścigu Piotr Walerak (KKW Nexelo Wałbrzych) – „To bardzo nas cieszy i mamy nadzieję, że trasa w Boguszowie-Gorcach przypadnie do gustu nie tylko polskim, ale i zagranicznym zawodnikom”.

W sobotę 29 sierpnia o godzinie 13:30 wystartuje pierwszy w historii wyścig o Mistrzostwo Polski E-Bike – zarówno wśród licencjonowanych zawodników i zawodniczek (kat. elita i masters) oraz amatorów. Swój start zapowiedział m.in. Filip Helta (VW Samochody Dostawcze MTB Team), brązowy medalista Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim MTB XCO sprzed 2 tygodni w Mrągowie. Na liście startowej jest także Przemek Gierczak, który będzie testował nowe e-rowery od Accent, Mirosław Bieniasz – brązowy medalista Mistrzostw Polski MTB Masters z tego roku, a także powracająca do ścigania Marta Turoboś. 

Trasę dla rowerów elektrycznych E-MTB przygotował Łukasz Szymczuk, który także zapowiada swój start – „Delikatnie zmodyfikowaliśmy rundę, by ją wydłużyć i dodać nowe podjazdy, które z perspektywy zwykłego roweru MTB bez wspomagania elektrycznego są praktycznie nie do wyjechania. To zapewni widowisko i dodatkowe atrakcje dla uczestników. Także rockgarden, który będzie do przejechania w przeciwnym kierunku niż zazwyczaj” – dodaje popularny „Lusiek” (Whyte Bikes).

Niedzielne wyścigi Górali na Start rozpoczną się od kategorii Pucharu Polski MTB XCO, gdzie już o godz. 9 na trasę wyjadą najmłodsi żacy i żakinie, których zgłosiło się 40-cioro! Następnie najliczniejszą grupę startową stanowią młodzicy (13-14 lat), 55 zawodników na starcie i 15 młodziczek. Po Mistrzostwach Polski nie spada także frekwencja w starszych kategoriach wiekowych, tak jak było to zazwyczaj do tej pory – to cieszy, ale i rok jest wyjątkowy, bo Pucharowe ściganie rozpoczęło się dopiero w lipcu i wszyscy są spragnieni wyścigów. W kategoriach juniorskich i elity mamy oprócz zawodników i zawodniczek z Polski także z Czech, Belgii, Niemiec co zapowiada ciekawą rywalizację, nie spotykaną dotychczas w Boguszowie-Gorcach.

Zapraszamy do śledzenia naszych social mediów, gdzie na profilu Górale na Start na Facebooku https://www.facebook.com/GoraleNaStart planujemy wejścia live (video na żywo), a także do śledzenia w serwisie Instagram https://www.instagram.com/goralenastart/   – zachęcamy do wrzucania relacji video (stories) oznaczając nasz profil @goralenastart a zdjęcia z hashtagiem #goralenastart – najaktywniejsi kibice mogą liczyć na niespodzianki.

Organizatorem imprezy jest Klub Kolarstwa Wałbrzych wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach.

Video z objazdu trasy:

Program i regulamin wyścigu na stronie www.goralenastart.eu 

Listy zgłoszeń dostępne na:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=5741

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=5742

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=5743