Już w najbliższą sobotę 11 maja startuje wyścig MTB „Górale na Start”, który nieprzerwanie od 2016 roku obecny jest w międzynarodowym kalendarzu wyścigów z kategorią UCI C2. W tym roku dzięki udanej współpracy KKW Nexelo Wałbrzych z Gminą Wałbrzych oraz Spółką Aqua-Zdrój wyścig awansował do wyższej kategorii UCI C1 i jest tym samym drugim pod względem rangi wyścigiem w Polsce. Dla zawodników startujących w  kategorii Elita będzie to okazja do zdobycia punktów w rankingu światowym, które decydują o udziale w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Natomiast dla zawodników kategorii junior punkty UCI mają niezwykle istotne znacznie w kontekście startów w Mistrzostwach Świata, Europy i Pucharach Świata.

Maja Włoszczowska ostatni raz startowała w Wałbrzychu w 2017 r. fot. Bartosz Bober

Międzynarodowy wyścig MTB

Na listach startowych widnieje już 7 narodowości a swój start potwierdziła m.in. wicemistrzyni olimpijska z Rio – Maja Włoszczowska z Kross Racing Team. Oprócz zawodników z zagranicy, w Wałbrzychu zjawią się najlepsi zawodnicy z całej Polski biorący udział w rywalizacji w ramach cyklu Pucharu Polski MTB. W najliczniejszych wyścigach dnia na trasie znajdować się będzie jednocześnie blisko 100 zawodników – jest to gwarancja spektakularnego widowiska dla każdego kibica, które można dogodnie obserwować z każdego miejsca w Parku Sobieskiego.

Start wyścigu elity kobiet Górale na Start Wałbrzych 2018

Harmonogram Startów- Park im. Jana III Sobieskiego, Sobota, 11 maja:

  • 09:00 – Wyścigi dodatkowe dla amatorów i masters
  • 10:00 – kategoria Żak, Żakini, Młodzik i Młodziczka
  • 11:0 0- kategoria Junior Młodszy
  • 12:20 – kategorie Juniorka Młodsza, Juniorka UCI, ELITA KOBIET UCI C1
  • 14:05 – kategorie Junior UCI, ELITA MĘŻCZYZN UCI c1
  • 15:45 – Wyścigi dla dzieci
  • 16:45 – Ceremonia Dekoracji
Plakat wyścigu UCI C1 Wałbrzych – Górale na Start 11.05.2019

Strefa kibica Nexelo

Na trasie wyścigu podczas wyścigów Elity w godzinach 12:00-15:45, w najbardziej charakterystycznym punkcie trasy, Rockgardenie Nexelo,  rozstawiona będzie „Strefa Kibica” z muzyką i komentarzem na żywo. Zapraszamy wszystkich kibiców do aktywnego wspierania zawodników w walce z trasą i konkurencją!

Zachęcamy do wrzucania materiałów video i zdjęć na Instagram z hashtagiem #goralenastart

Premia Nexelo

Dla zawodników natomiast przygotowano nie lada atrakcję i premię NEXELO za najszybsze pokonanie pierwszego okrążenia, do zgarnięcia jest 2000 zł w Elicie kobiet i Elicie mężczyzn.

Mapa trasy dla kibiców

Mapka kibica 2019 Górale na Start – Wałbrzych 11.05.2019 UCI C1

Informacje dodatkowe