Nic już nie odbierze zwycięstwa w Pucharze Polski Masters MTB XCO Krystianowi Piróg w kategorii Masters I. Przed finałową edycją w Głuchołazach ma 15 puntów przewagi nad drugim zawodnikiem, Tomaszem Pietrzyckim. Kilka słów komentarza.

Krystian Piróg: jeżeli chodzi o sam cykl PP to jestem miło zaskoczony trasami. Nigdy wcześniej nie startowałem w Pucharze Polski i nie do końca wiedziałem czego mogę się spodziewać. Jestem już jedną nogą w kategorii Masters II czyli 40 latków i obawiałem się stopnia trudności tras. Okazało się, że niepotrzebnie. Tak akurat ustawiony był kalendarz, że od stosunkowo łatwych technicznie tras w Białymstoku i Lublinie przeszliśmy na trudniejsze w Wałbrzychu i dalej. Stopień trudności szedł w górę. Ja coraz pewniej czułem się na dropach, rock gardenach oraz innych przeszkodach.

Cieszy mnie bardzo, że będąc w moim wieku jeszcze mogę znacząco poprawiać swoje umiejętności techniczne, jak również przesuwać swoją granicę strachu. Co do organizacji nie mam zastrzeżeń. Szkoda tylko, że w mojej kategorii nie startuje większa ilość zawodników.

Pojawię się na finałowej edycji Pucharu Polski w Głuchołazach.

Krystian Piróg

Pełna klasyfikacja generalna PP Masters XCO tutaj.