Już w najbliższą sobotę 3 września odbędzie się finałowa, #8 edycja Pucharu Polski MTB XCO 2016. Po raz kolejny zagościmy w Głuchołazach. Organizatorzy przygotowali w tym roku nie lada gratkę, zapraszając na cały kolarski weekend 3-4 września, gdzie w niedzielę odbędzie także się maraton MTB dla wszystkich.

Fakt, że kolejny raz z rzędu Finałową edycję jedziemy w Głuchołazach to zaszczyt dla organizatora ale i niezły kop do działania.

final pp xco 2016 glucholazy
By temu sprostać, gospodarze tego weekendu zapraszają na kolarski weekend w ramach którego pod wspólnym hasłem „jest co jechać” proponują:

  • 3 września (sobota) – V ogólnopolski wyścig pod patronatem Burmistrza Głuchołaz – Cykloopawy XC Głuchołazy – Finał Pucharu Polski XCO 2016.
  • 4 września (niedziela) – Gold Hill MTB Maraton by Kellys, Głuchołazy.

Od czwartku 1 września będzie się można zapoznać z oznakowanymi trasami.
W obu przypadkach start/meta na deptaku w centrum Zdrojowej części Głuchołaz a trasy po stokach Góry Parkowej.

pp glucholazy start

Trasę XCO o długości 3,9 km i sumie przewyższeń 200 m. po pochlebnych opiniach z roku ubiegłego poddano tylko nieznacznej modyfikacji. Nadal zachowano jej naturalny charakter bez nadmiernej ilości sztucznych przeszkód. Wysłuchano waszych opinii – ma być nie przekombinowana i taka będzie

Mastersi i amatorzy nie dostaną na trasie taryfy ulgowej ale za to, do całej kasy jaką od nich zbierzemy z wpisowego dorzucimy 20 % i przeznaczymy ją na nagrody dla ich kategorii.

Gold Hill MTB Maraton by Kellys to dwie trasy o różnym stopniu trudności. Możecie zapoznać się z nimi na naszej stronie pod adresem: www.mtbglucholazy.pl/maraton/

Znajdziecie tam interaktywne mapy, profile tras, oraz szczegółowe opisy.  Na stronie istnieje także możliwość pobrania śladów trasy w formacie GPX oraz KML

Zapisy są już aktywne.

Generalnie zasada która nam przyświecała przy projektowana trasy maratonu to minimum szosy a maksimum terenu ze szczyptą hardcore i tak powstały dwie trasy po ok 15 km każda. Pierwsza „Rodzinna” do przejechania dla każdego i druga na której naprawdę będzie co jechać.

Start wspólny z podziałem na sektory. Po przejechaniu trasy rodzinnej każdy wybiera czy: zakończyć lub jechać dalej. Drugą trasę można przejechać: 1 raz – dystans krótki, 2 razy – dystans średni, 3 razy – dystans długi.
W sumie da nam to 60 km trasy długiej i ponad 2200 m w pionie.

Dzięki hojności sponsorów zaskoczymy was również przy dekoracji oraz tomboli – więcej szczegółów już wkrótce na stronie.

pp2016-mtb-glucholazy-plakat