Wyścig sztafet mieszanych, w ramach imprezy Rusza Peleton, był pierwszym, pilotażowym takim wyścigiem w Polsce. W Białymstoku sprawdzono nową formułę, która będzie wprowadzona w wyścigach MTB.

Wyniki sztafety mieszane junior młodszy

Wyniki sztafety mieszane OPEN elita junior

Zawody odbyły się w przeddzień Pucharu Polski w Białymstoku. Trasa rundy wynosiła ok. 2000 m. Sztafetę tworzyli kobieta i mężczyzna z danej kategorii wiekowej. Kolejność startu zawodników ustalali trenerzy.

Każda zawodniczka i każdy zawodnik musieli pokonać trasę dwukrotnie. Zwyciężyła sztafeta, która pierwsza minęła linię mety po przejechaniu czterech okrążeń.

Ze względu na to, że na jednej zmianie startowali mężczyźni i kobiety sytuacja na trasie zmieniała się jak w kalejdoskopie. W kategorii junior młodszy zdecydowanie zwyciężyła sztafeta LKK LUKS Sławno (Arkadiusz Wach, Agnieszka Szpocińska) przed Warszawskim Klubem Kolarskim i UKS Wygoda Białystok.

W kategorii OPEN, gdzie startowali Juniorzy, U23, Elita i Amatorzy, po zaciętej walce na ostatniej zmianie zwyciężył KKW SUPERIOR Wałbrzych (Aleksandra Podgórska, Filip Helta) przed połączonym teamem Mitutoyo AZS Wratislavia i Euro Bike Kaczmarek Electric oraz Reprezentację Polski U23.