Puchar Polski w maratonach MTB XCM 2016 na ostatniej prostej. Przedostatnia, 7 już edycja rozegrana została w ramach Bike Maraton w Ludwikowicach Kłodzkich. W elicie mężczyzn zwyciężył Adrian Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team), aktualny Mistrz Polski XCM. Całe podium należało do ekipy JBG-2, która jakby chciała się zrewanżować za niezbyt udane dla pozostałych jej reprezentantów Mistrzostwa Polski, które miały miejsce 2 tygodnie temu w Jeleniej Górze. W elicie kobiet po raz kolejny świetną jazdę pokazała Michalina Ziółkowska (VW Samochody Użytkowe MTB Team), która pewnie czuje się w górach i niejako rewanżując się za nieudane MP wygrywa PP. Najlepszą drużyną tej edycji została ekipa JBG-2. W kategorii cyklosport wygrywa Bartosz Krzyśko (Mitutoyo AZS Wratislavia), w masters I Michał Antosz (MTB VOTUM ORBEA TEAM WROCŁAW) a w masters II Rafał Szczepuch (QUEST TEAM).